Jakiego smartfona kupić?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • kazik4x4
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez piramida
    kazik4x4, u mnie już mija 12 lat z idea/orange :wink:
    a mi w tym roku z orange minie 11 lat tylko w tym przypadku to orange mi placi i tak będzie jeszcze co najmniej 14lat

    Zostaw komentarz:


  • piramida
    odpowiedział(a)
    kazik4x4, u mnie już mija 12 lat z idea/orange :wink:

    Zostaw komentarz:


  • czernobyl
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez BANDIT
    Witam
    obecnie XIAOMI robi wyprzedaże, pewnie za raz wejdą nowe modele.
    Żonie po prostu bez ostrzeżenia przestał działać Samsung Core Plus to zamówiłem
    XIAOMI Redmi 2 note - 2gb ram 32 gb całość wyszło cos kolo 880 zł
    niby można kupić taniej na allegro ale jak popytałem to i tak wszystko idzie z chin i moze wpasc na VAT
    Ja wziałem

    + cover za 9,99 + 5$ gwarancja na następny rok + 5% za ubezpieczenie od VAT (oni zwracają jak wpadnie do zapłaty)
    niestety przesyłka dhl 20$

    ale myślę że telefon wart ceny
    mam od ponad miesiąca mi4c - bardzo dobry telefon, jedyne moje zastrzeżenie, to słabawa wibracja (trudno wyczuć gdy telefon leży w kaburze na pasku - z wcześniejszym s3 nie było problemów z wyczuciem, że coś przychodzi)
    generalnie polecając xiaomi warto pamiętać, że standardowo instalowane jest tam MIUI, czyli b. mocno zmodyfikowany android i nie jest to dla każdego modyfikacja na korzyść. osobiście po tygodniu wymiękłem z MIUI i przesiadłem się na cyanogenmod 12.1, czyli wizualnie i obsługowo jak zwykły android z kilkudziesięcioma usprawnieniami;
    z redmi/redmi note 2/3 jest trudniej niż z modelami mi4/mi4c/mi4i, bo na procesory mediateka nie ma źródeł=>najczęściej nie ma innych wersji androida niż ta od producenta (tzn. rzadko dobrze działają), a w razie narzekań jakiekolwiek rzeczy w miui na ich forach obskakuje cię banda fanboyów i zamiast szukać rozwiązania, to brandzluje się nad zajebistością i miodnością MIUI

    Zostaw komentarz:


  • kazik4x4
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez no_fear
    Zamieszczone przez czto
    JA - nielimitowane wszystko (rozmowy do wszystkich, sms, mms) + 400 min roaming + 25 GB dane pakietowe - wszystko za 29,90 PLN
    rewelacja :shock:

    ja siedzę w Virgin (nielimitowane rozmowy, sms + póki co 5 GB) za 29 zł
    ale widać czas poszukać czegoś lepszego
    a mi w tym roku wypada jubileusz 20 lat z jednym numerem w Plus GSM

    Zostaw komentarz:


  • BANDIT
    odpowiedział(a)
    Witam
    obecnie XIAOMI robi wyprzedaże, pewnie za raz wejdą nowe modele.
    Żonie po prostu bez ostrzeżenia przestał działać Samsung Core Plus to zamówiłem
    XIAOMI Redmi 2 note - 2gb ram 32 gb całość wyszło cos kolo 880 zł
    niby można kupić taniej na allegro ale jak popytałem to i tak wszystko idzie z chin i moze wpasc na VAT
    Ja wziałem

    + cover za 9,99 + 5$ gwarancja na następny rok + 5% za ubezpieczenie od VAT (oni zwracają jak wpadnie do zapłaty)
    niestety przesyłka dhl 20$

    ale myślę że telefon wart ceny

    Zostaw komentarz:


  • dawcio
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez czto
    Zawsze jak negocjuje, podkreślam z mocnym naciskiem staż w sieci, terminowe płacenie rachunków i takie tam pierdoły, łącznie z tekstem typu "Wie Pani, nie mam parcia na orange, mogę przenieść numer do konkurencji, gdzie dostaje świetną ofertę".
    Oczywiście, zawsze poprzez telefoniczne BOK, żadnych stacjonarnych salonów.
    Też tak robię w T-mobile i jestem zadowolony

    Zostaw komentarz:


  • czto
    odpowiedział(a)
    Niedawno pojawił się Honor 5x. Specyfikacja wygląda zachęcająco, do tego metalowa obudowa i niezła cena, ktora zapewne niedługo spadnie.

    Zostaw komentarz:


  • sygnet
    odpowiedział(a)
    Ja cały czas zastanawiam się na zakupem jakiegoś chinola już prawie kupiłem Letv x500.
    Ciekawe są też Xiaomi, za jakiś czas mają wypuścić Mi5.
    Poczekam trochę jeszcze, zawsze to jakaś alternatywa dla drogich flagowców.

    Wolę kupić fona za gotówkę niż kredytować w abonamencie...

    Zostaw komentarz:


  • czto
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez pskosz
    Panowie a taki telefon
    Wart swojej ceny
    http://www.x-kom.pl/p/264341-smartfo...#specification
    Poczytaj:
    [section:Obudowa / Ekran] Meizu to jedna z najbardziej cenionych chińskich marek produkujących smartfony. Produkty tej firmy są z reguły ładne, solidne i świetnie wyposażone, a przy tym niedrogie. Przed Wami najtańszy i najmniejszy model z portfolio tego producenta - Meizu M2. Obudowa i jakość wykonania Warto na początek wspomnieć, że telefon jest bardzo mały i

    Zostaw komentarz:


  • pskosz
    odpowiedział(a)
    Panowie a taki telefon
    Wart swojej ceny

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Z ulicy nie dostaniesz nic ciekawego. Jedna umowe 2 letnia musisz przecierpiec, a dopiero potem mozna cos kombinowac.

    Zostaw komentarz:


  • no_fear
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez czto
    JA - nielimitowane wszystko (rozmowy do wszystkich, sms, mms) + 400 min roaming + 25 GB dane pakietowe - wszystko za 29,90 PLN
    rewelacja :shock:

    ja siedzę w Virgin (nielimitowane rozmowy, sms + póki co 5 GB) za 29 zł
    ale widać czas poszukać czegoś lepszego

    Zostaw komentarz:


  • Pixon
    odpowiedział(a)
    czto no to zazdroszczę

    Zostaw komentarz:


  • czto
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Pixon
    Zamieszczone przez czto
    Zawsze jak negocjuje, podkreślam z mocnym naciskiem staż w sieci, terminowe płacenie rachunków i takie tam pierdoły, łącznie z tekstem typu "Wie Pani, nie mam parcia na orange, mogę przenieść numer do konkurencji, gdzie dostaje świetną ofertę".
    Oczywiście, zawsze poprzez telefoniczne BOK, żadnych stacjonarnych salonów.
    Albo miałeś do tej pory ogromne szczęście trafiając na osoby chcące i mające możliwości "wrzucić" Cię od razu do grupy utrzymaniowej Klientów, albo opowiadasz bajki.
    Przedłużanie umowy miałem nie raz, zwykle uzyskanie lepszych warunków było poprzedzone zaniesieniem wypowiedzenia do salonu i czekaniem około tygodnia, aż rzeczony dział oddzwoni i przedstawi w końcu warunki takie jak należy.

    Oferta nju z dwoma numerami poniżej 50 zł jest super. Mnie jeszcze czeka 11 msc abonamentu, a później zobaczymy.
    Kolego, nie mam żadnego parcia na to aby wrzucać ci jakiekolwiek bajki. Uczciwie piszę jak to załatwiam. Czy miałem szczęście? Nie wiem, być może.

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Jak ktos ma kilka kart to warto teraz rozwazyc te oferty rodzinne Playa i Plusa.

    Wtedy te najwyzsze pakiety z minutami oraz MB w UE wychodza w granicach 30zl/szt pry 4 kartach. Niby nju taniej, ale jak ktos w nju placi dodatkowo 50-100zl na kwartal za roaming to taka umowa moze wyjsc taniej.

    Zostaw komentarz:


  • Pixon
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez czto
    Zawsze jak negocjuje, podkreślam z mocnym naciskiem staż w sieci, terminowe płacenie rachunków i takie tam pierdoły, łącznie z tekstem typu "Wie Pani, nie mam parcia na orange, mogę przenieść numer do konkurencji, gdzie dostaje świetną ofertę".
    Oczywiście, zawsze poprzez telefoniczne BOK, żadnych stacjonarnych salonów.
    Albo miałeś do tej pory ogromne szczęście trafiając na osoby chcące i mające możliwości "wrzucić" Cię od razu do grupy utrzymaniowej Klientów, albo opowiadasz bajki.
    Przedłużanie umowy miałem nie raz, zwykle uzyskanie lepszych warunków było poprzedzone zaniesieniem wypowiedzenia do salonu i czekaniem około tygodnia, aż rzeczony dział oddzwoni i przedstawi w końcu warunki takie jak należy.

    Oferta nju z dwoma numerami poniżej 50 zł jest super. Mnie jeszcze czeka 11 msc abonamentu, a później zobaczymy.

    Zostaw komentarz:


  • marlej108
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez ruwado
    A tak na WP najeżdżają. Ja też mam Lumię i jest OK. Wolę to niż poprzedni fon młodego z androidem.
    Po tych kilku dniach - jestem tym telefonem wrecz zachwycony :-) Na dodatek dzieki Windows jest dla mnie o wiele prostszy w obsludze (nie lubie systemu Android).

    Zostaw komentarz:


  • ruwado
    odpowiedział(a)
    A tak na WP najeżdżają. Ja też mam Lumię i jest OK. Wolę to niż poprzedni fon młodego z androidem.

    Zostaw komentarz:


  • dragster
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez marlej108
    wzialem dla siebie i Zony Lumie 640
    Po kilku miesiącach również nie mogę złego słowa powiedzieć na Lumię 640.

    Zostaw komentarz:


  • marlej108
    odpowiedział(a)
    No ja dzis pozmienialem taryfy w telefonach (wybralem pakiet Rodzinny w PLay) oraz same telefony - wzialem dla siebie i Zony Lumie 640 - i jak na 1 dzien uzytkowania - bardzo mi sie podoba. Zobaczymy co bedzie w dluzszym okresie.

    Zostaw komentarz:


  • ruwado
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez czto
    Do tego dochodzą rabaty za ilość numerów i efekt końcowy - 3 numery - abonament 69,90 PLN.
    no to ładnie - u mnie tyle wyszło za 2 numery i 2 lumie 635

    A jakie masz plany taryfowe? Z tych najnowszych? Bo tam teraz wypadły rozmowy na stacjonarne w ramach abonamentu (liczą dodatkowo, a nie schodzą z abonamentu) - żeby mieć nielimitowane trzeba dopłacać 10 zł. Toi akurat ostatnia zmiana na duży minus. Wystarczy, że musisz dzwonić na jakąś infolinie z reklamacją (np. kablówka lub coś w tym stylu) i czekać kilkanaście minut i masz dodatkowy koszt. Kiedyś było to w ramach abonamentu.

    Zostaw komentarz:


  • czto
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez ruwado
    marlej108, orange podobnie podchodzi do sprawy. Nawet o przedłużenie umowy trzeba się samemu upomnieć, bo nikt nie zadzwoni.
    Miałem podobnie, ale jest to efekt ponoć zmiany jakiś przepisów. Musisz zgłosić do BOK, że wyrażasz zgodę na uzyskanie nowej oferty gdy kończy ci się obecna umowa.

    Ja tam sobie chwalę pomarańczowych. Pomimo wzlotów i upadków, zawsze utarguję przyzwoitą umowę. Np, obecnie mamy:
    - JA - nielimitowane wszystko (rozmowy do wszystkich, sms, mms) + 400 min roaming + 25 GB dane pakietowe - wszystko za 29,90 PLN,
    - JA - 25 GB dane pakietowe - wszystko za 9,90 PLN,
    - MAŁŻONKA - nielimitowane wszystko (rozmowy do wszystkich, sms, mms) + 15 GB dane pakietowe + LUMIA 640LTE (za 1 PLN) - wszystko za 39,90 PLN.

    Do tego dochodzą rabaty za ilość numerów i efekt końcowy - 3 numery - abonament 69,90 PLN.

    Zawsze jak negocjuje, podkreślam z mocnym naciskiem staż w sieci, terminowe płacenie rachunków i takie tam pierdoły, łącznie z tekstem typu "Wie Pani, nie mam parcia na orange, mogę przenieść numer do konkurencji, gdzie dostaje świetną ofertę".
    Oczywiście, zawsze poprzez telefoniczne BOK, żadnych stacjonarnych salonów.

    [ Dodano: Czw 07 Sty, 16 22:36 ]
    Zamieszczone przez BADYL
    Dziś miałem w moich rękach nowość tj. Motorola Moto X Play. Przyznam się szczerze, ze w ogóle nie brałem tej marki pod uwagę, ale telefon mimo tego, że duży 5,5 to całkiem fajnie leżał w dłoni. Kolory bardzo fajne do gry dołączył następny gracz
    Nic tylko brać. Prawie czysty system, mocna bateria i ponoć świetny aparat.

    Zostaw komentarz:


  • Sebastian_M26
    odpowiedział(a)
    Z oficjalnego kanału dystrybucji takiego problemu nie ma, chyba że ktoś woli na fakture vat marza na straganie w centrum handlowym.

    Zostaw komentarz:


  • micrusec
    odpowiedział(a)
    BADYL, tylko że jak nawet kupisz telefon na wolnym rynku w polskim sklepie stacjonarnym (nie wspominając o internetowym) bez brandu to możesz nieświadomie nabyć sprzęt przeznaczony na inny rynek. Ja tak kupiłem LG G3 w Krakowie, mam gwarancję, telefon jest oryginalny, papiery są OK ale telefon jest przeznaczony na rynek szwedzki przez co jakby obecna aktualizacja Androida 6.0 dla polskich klientów mnie nie dotyczy. Przynajmniej na razie, po jakimś czasie wszyscy dostaną w/w system.

    Zostaw komentarz:


  • BADYL
    odpowiedział(a)
    człowiek uczy się całe życie...do tej pory wyborem tel. kierowałem się przede wszystkim wysokością opłaty abonamentowej, ceną tel. oraz parametrami tel. Dziś się dowiedziałem, że pod uwagę muszę wziąć również taki element jak brandowanie. Jako, że nie ch...a nic mi te określenie nie mówiło to poczytałem sobie w necie i dowiedziałem się, że niebrandowany tel. (czyli bez nakładki danego operatora) będzie śmigał szybciej, płynniej i przyjemniej :wink:

    Dziś miałem w moich rękach nowość tj. Motorola Moto X Play. Przyznam się szczerze, ze w ogóle nie brałem tej marki pod uwagę, ale telefon mimo tego, że duży 5,5 to całkiem fajnie leżał w dłoni. Kolory bardzo fajne do gry dołączył następny gracz

    Zostaw komentarz:

Pracuję...